Menu
Your Cart

HDD 2.5" 1TB Seagate BarraCuda SATA3 5400rpm 128MB 7mm

HDD 2.5" 1TB Seagate BarraCuda SATA3 5400rpm 128MB 7mm
HDD 2.5" 1TB Seagate BarraCuda SATA3 5400rpm 128MB 7mm
2,550ден.
  • Залиха:: Има
  • Шифра: 41813
Mfr Part Number: ST1000LM048 
Capacity: 1TB 
Spindle Speed: 5400 RPM 
Cache: 128MB 
Interface: SATA 6.0Gb/s 
Data Transfer Rate: Up to 140 MB/s 

Shock: 
Operating: 400Gs @ 2ms 
Non-operating: 1000Gs @ 1ms 

Acoustics: 
Idle Typical: 2.0 bels 
Seek Typical: 2.2 bels 

Power Management: 
Startup Current (+5V): 1.0 A 
Read Average: 1.6 W 
Write Average: 1.7 W 
Idle Average: 0.45 W 

Dimensions (WxDxH): 2.750 x 3.951 x 0.276 inch / 69.85 x 100.35 x 7.00 mm 
Weight: 0.198 lbs / 90.0 g
Тагови: HDD , 2.5" , 1TB , Seagate , BarraCuda , SATA3 , 5400rpm , 128MB , 7mm
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни). Политика за колачиња.