Menu
Your Cart

HDD 2.5" 2TB Seagate BarraCuda SATA3 5400rpm 128MB 7mm

HDD 2.5" 2TB Seagate BarraCuda SATA3 5400rpm 128MB 7mm
Распродадено
HDD 2.5" 2TB Seagate BarraCuda SATA3 5400rpm 128MB 7mm
4,060ден.
  • Залиха:: Распродадено
  • Шифра: 42103
Mfr Part Number: ST2000LM015
Capacity: 2TB
Rotational Speed: 5400 rpm
Cache: 128MB
Interface: SATA 6Gb/s
Data Transfer Rate (Max.): 140 MB/s

Shock:
Operating: 400 Gs @ 2ms
Non-operating: 1000 Gs @ 1 ms

Acoustics:
Idle: 2.2 bels (Typical)
Seek: 2.4 bels (Typical)

Power Management:
Startup Power: 1.0 A, +5V
Read/Write Average: 1.7 W / 1.8 W
Idle Average: 0.5 W

Dimensions (WxDxH): 2.750 x 3.951 x 0.276 inch / 69.85 x 100.35 x 7.00 mm
Weight: 0.198 lbs / 90.0 g 
  • Гаранција: 12 месеци
Тагови: HDD , 2.5" , 2TB , Seagate , BarraCuda , SATA3 , 5400rpm , 128MB , 7mm
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни). Политика за колачиња.