Menu
Your Cart

HDD 3.5" 10TB Seagate SkyHawk AI Surveillance SATA3 7200RPM 256MB

HDD 3.5" 10TB Seagate SkyHawk AI Surveillance SATA3 7200RPM 256MB
HDD 3.5" 10TB Seagate SkyHawk AI Surveillance SATA3 7200RPM 256MB
22,080ден.
  • Залиха:: Има
  • Шифра: 599867665
Seagate ST10000VE0008 Key features:
10TB Data
7200 RPM
3.5"
256MB RAM
SkyHawk AI
Designed for AI Surveillance / AI-surveillance NVR

Seagate SkyHawk AI Surveillance
Seagate Model #: ST10000VE0008
Capacity: 10TB / 10,000GB
Interface: SATA 6Gb/s
Features and Performance
Drive Bays Supported: 16+
AI Streams: 32
HD Cameras Supported: Up to 64
Max. Sustained Transfer Rate OD (MB/s): 250MB/s
Cache (MB): 256
Reliability/Data Integrity
Tarnish Resistant: Yes
Load/Unload Cycles: 300,000
Nonrecoverable Read Errors per Bits Read, Max: 1 per 1015
Power-On Hours per Year (24?7): 8760
Workload Rate Limit (WRL): 550
MTBF: 1,500,000hr
Power Management
Startup Current, Typical (12V, A): 1.8
Average Operating Power (W): 6.9W
Idle Average (W): 4.9W
Standby Mode/Sleep Mode, Typical (W): 1.2/1.2
Voltage Tolerance (5V): ±5%
Voltage Tolerance (12V): ±10%
Environmental/Temperature
Operating (ambient, min °C): 5
Operating (drive case, max °C): 70
Nonoperating (ambient, min °C): -40
Physical
Height (mm/in, max): 26.11mm/1.028in
Width (mm/in, max): 101.85mm/4.01in
Depth (mm/in, max): 146.99mm/5.787in
Weight (g/lb): 650g/1.521lb


  • Гаранција: 24 месеци

Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни). Политика за колачиња.