Menu
Your Cart

HDD 3.5" 14TB Western Digital Red Pro NAS SATA3 7200 RPM 512MB WD141KFGX

HDD 3.5" 14TB Western Digital Red Pro NAS SATA3 7200 RPM 512MB WD141KFGX
Распродадено
HDD 3.5" 14TB Western Digital Red Pro NAS SATA3 7200 RPM 512MB WD141KFGX
26,200ден.
  • Залиха:: Распродадено
  • Шифра: 599869515
Mfr Part Number: WD141KFGX
Capacity: 14 TB
Rotational Speed: 7200 RPM
Cache: 512 MB
Interface: SATA 6Gb/s
Interface Transfer Rate up to: 255 MB/s
Shock:
- Operating, (2 ms, read/write): 30
- Operating, (2 ms, read): 65
- Non-operating (2 ms): 300
Acoustics (dBA)
- Idle: 20
- Seek (average): 36
Power Management:
- 12VDC-/+5% (peak): 1.85 A
- Read/Write: 6.2 W
- Idle: 3.0 W
- Standby and Sleep: 0.8 W
Form Factor: 3.5 inch
MTBF: 1,000,000 hours
Dimensions (WxLxH): 101.6 x 147.0 x 26.1 mm
Weight: 0.69 kg
Recording Technology: CMR
RoHS Compliant

  • Гаранција: 24 месеци
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни). Политика за колачиња.