Menu
Your Cart

HDD 3.5" 1TB Western Digital Red NAS SATA3 64MB Cache IntelliPower WD10EFRX

HDD 3.5" 1TB Western Digital Red NAS SATA3 64MB Cache IntelliPower WD10EFRX
HDD 3.5" 1TB Western Digital Red NAS SATA3 64MB Cache IntelliPower WD10EFRX
3,490ден.
  • Залиха:: Има
  • Шифра: 599869374
Mfr Part Number: WD10EFRX
Capacity: 1 TB
Rotational Speed (RPM): IntelliPower
Cache: 64 MB
Interface: SATA3
Data Transfer Rate:
Buffer to Host (max): 6 Gb/s
Host to/from drive (typical): 150 MB/s
Shock:
Operating: 30Gs @ 2ms (read/write); 65Gs @ 2ms (read)
Non-operating: 350Gs @ 1ms
Power Management:
12VDC (A, peak): 1.20
Read/Write: 3.7 Watts
Idle: 3.2 Watts
Standby: 0.6 Watts
Sleep: 0.6 Watts
Form Factor: 3.5 inch
Dimensions (WxLxH): 4.000 x 5.787 x 1.028 inch / 101.6 x 147.0 x 26.1 mm
Weight: 0.99 lbs / 0.45 kg
RoHS Compliant


  • Гаранција: 24 месеци

Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни). Политика за колачиња.