Menu
Your Cart

HDD 3.5" 2TB Western Digital SATA3 64MB WD20PURZ Purple Surveillance

HDD 3.5" 2TB Western Digital SATA3 64MB WD20PURZ Purple Surveillance
HDD 3.5" 2TB Western Digital SATA3 64MB WD20PURZ Purple Surveillance
3,990ден.
  • Залиха:: Има
  • Шифра: 42101
Mfr Part Number: WD20PURZ 
Capacity: 2 TB 
Rotational Speed: 5400 RPM 
Cache: 64 MB 
Interface: SATA 6Gb/s 

Data Transfer Rate (Max): 
Buffer to Host: 6 Gb/s 
Host to/from Drive (Sustained): 145 MB/s 

Shock: 
Operating: 30Gs @ 2ms (read/write); 65Gs @ 2ms (read) 
Non-operating: 250Gs @ 2ms 

Acoustics: 
Idle Mode: 23 dBA 
Seek Mode: 24 dBA (average) 

Power Management: 
Read/Write: 4.4 W 
Idle: 4.1 W 
Standby: 0.4 W 
Sleep: 0.4 W 

Form Factor: 3.5 inch 
Dimensions (WxLxH): 4.000 x 5.787 x 1.028 inch / 101.6 x 147.0 x 26.1 mm 
Weight: 1.4 lbs / 0.64 kg 
RoHS Compliant
  • Гаранција: 24 месеци

Тагови: HDD , 3.5" , 2TB , Western , Digital , SATA3 , 64MB , WD20PURZ , Purple , Surveillance
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни). Политика за колачиња.