Menu
Your Cart

HDD 3.5" 3TB Western Digital SATA3 64MB WD30PURZ Purple Surveillance

HDD 3.5" 3TB Western Digital SATA3 64MB WD30PURZ Purple Surveillance
Распродадено
HDD 3.5" 3TB Western Digital SATA3 64MB WD30PURZ Purple Surveillance
5,210ден.
  • Залиха:: Распродадено
  • Шифра: 42109
Mfr Part Number: WD30PURZ
Capacity: 3 TB
Rotational Speed: 5400 RPM
Cache: 64 MB
Interface: SATA3

Data Transfer Rate (Max):
Buffer to Host: 6 Gb/s
Host to/from Drive (Sustained): 145 MB/s

Shock:
Operating: 30Gs @ 2ms (read/write); 65Gs @ 2ms (read)
Non-operating: 250Gs @ 2ms

Acoustics:
Idle Mode: 23 dBA
Seek Mode: 24 dBA (average)

Power Management:
Read/Write: 4.4 W
Idle: 4.1 W
Standby: 0.4 W
Sleep: 0.4 W

Form Factor: 3.5 inch
Dimensions (WxLxH): 4.000 x 5.787 x 1.028 inch / 101.6 x 147.0 x 26.1 mm
Weight: 1.4 lbs / 0.64 kg
RoHS Compliant
  • Гаранција: 24 месеци
Тагови: HDD , 3.5" , 3TB , Western , Digital , SATA3 , 64MB , WD30PURZ , Purple , Surveillance
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни). Политика за колачиња.