Menu
Your Cart

HDD 3.5" 4TB Western Digital SATA3 64MB WD40PURZ Purple Surveillance

HDD 3.5" 4TB Western Digital SATA3 64MB WD40PURZ Purple Surveillance
Распродадено
HDD 3.5" 4TB Western Digital SATA3 64MB WD40PURZ Purple Surveillance
6,330ден.
  • Залиха:: Распродадено
  • Шифра: 42102
Mfr Part Number: WD40PURZ
Capacity: 4 TB
Rotational Speed: 5400 RPM
Cache: 64 MB
Interface: SATA3

Data Transfer Rate (Max):
Buffer to Host: 6 Gb/s
Host to/from Drive (Sustained): 150 MB/s

Shock:
Operating: 30Gs @ 2ms (read/write); 65Gs @ 2ms (read)
Non-operating: 250Gs @ 2ms

Acoustics:
Idle Mode: 25 dBA
Seek Mode: 26 dBA (average)

Power Management:
Read/Write: 5.1 W
Idle: 4.5 W
Standby: 0.4 W
Sleep: 0.4 W

Form Factor: 3.5 inch
Dimensions (WxLxH): 4.000 x 5.787 x 1.028 inch / 101.6 x 147.0 x 26.1 mm
Weight: 1.5 lbs / 0.68 kg
RoHS Compliant


  • Гаранција: 24 месеци

Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни). Политика за колачиња.