Menu
Your Cart

HDD 3.5" 6TB Seagate IronWolf NAS SATA3 5400RPM 256MB

HDD 3.5" 6TB Seagate IronWolf NAS SATA3 5400RPM 256MB
HDD 3.5" 6TB Seagate IronWolf NAS SATA3 5400RPM 256MB
11,230ден.
  • Залиха:: Има
  • Шифра: 599872083

Mfr Part Number: ST6000VN001
Capacity: 6TB
Spindle Speed: 5400 RPM
Cache: 256 MB
Interface: SATA 6Gb/s
Max Sustained Data Transfer Rate OD: 190 MB/s

Shock:
Operating: 70Gs @ 2ms
Non-operating: 250Gs @ 2ms

Acoustics:
Idle: 26dBA (typical)
Operating: 27 dBA (typical)

Power Management:
Startup Power (Typical): 12 V, 1.8 A
Average Operating Power: 5.3 W
Idle Average: 3.4 W
Standby Mode (Typical): 0.25 W
Sleep Mode (Typical): 0.25 W

MTBF: 1,000,000 hours
Dimensions (WxDxH): 101.85 x 146.99 x 26.11 mm
Weight: 610.0 g

  • Гаранција: 24 месеци


Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни). Политика за колачиња.