Menu
Your Cart

HDD 3.5" 8TB Seagate IronWolf NAS SATA3 7200RPM 256MB ST8000VN004

HDD 3.5" 8TB Seagate IronWolf NAS SATA3 7200RPM 256MB ST8000VN004
Распродадено
HDD 3.5" 8TB Seagate IronWolf NAS SATA3 7200RPM 256MB ST8000VN004
13,790ден.
  • Залиха:: Распродадено
  • Шифра: 599868226
Mfr Part Number: ST8000VN004
Capacity: 8 TB
Spindle Speed: 7200 RPM
Cache: 256 MB
Interface: SATA 6Gb/s
Max Sustained Data Transfer Rate OD: 210 MB/s

Shock:
Operating: 70Gs @ 2ms
Non-operating: 300Gs @ 2ms

Acoustics:
Idle: 2.8 bels (typical)
Operating: 3.2 bels (typical)

Power:
Startup Current, Typical (12V, A): 1.8 A
Average Operating Power: 8.8 W
Idle Power, Average: 7.6 W
Standby Mode, Typical: 0.6 W
Sleep Mode, Typical: 0.6 W

MTBF: 1,000,000 hours
Dimensions (WxDxH): 26.11 x 101.85 x 147 mm
Weight: 722 g

Гаранција: 24 месеци

Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни). Политика за колачиња.