Menu
Your Cart

HDD 3.5" 8TB Western Digital Red NAS SATA3 256MB WD80EFAX

HDD 3.5" 8TB Western Digital Red NAS SATA3 256MB WD80EFAX
Распродадено
HDD 3.5" 8TB Western Digital Red NAS SATA3 256MB WD80EFAX
17,380ден.
  • Залиха:: Распродадено
  • Шифра: 44895
Mfr Part Number: WD80EFAX
Capacity: 8 TB
Rotational Speed: 5400 RPM
Cache: 256 MB
Interface: SATA 6Gb/s

Data Transfer Rate (Max):
- Iinterface speed: 6 Gb/s
- Internal transfer rate: 210 MB/s

Shock:
- Operating: 30Gs @ 2ms (read/write); 65Gs @ 2ms (read)
- Non-operating: 250Gs @ 2ms

Acoustics:
- Idle Mode: 27 dBA
- Seek Mode: 29 dBA (average)

Power Management:
- 12VDC-/+10% (peak): 1.85 A
- Read/Write: 8.8 W
- Idle: 5.3 W
- Standby/Sleep: 0.8 W

Form Factor: 3.5 inch
Dimensions (WxLxH): 4.000 x 5.787 x 1.028 inch / 101.6 x 147.0 x 26.1 mm
Weight: 1.58 lbs / 0.715 kg
RoHS Compliant

Гаранција: 24 месеци

Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни). Политика за колачиња.