Menu
Your Cart

HDD External 2.5" 1TB USB 3.0 Intenso Memory Case Black

HDD External 2.5" 1TB USB 3.0 Intenso Memory Case Black
HDD External 2.5" 1TB USB 3.0 Intenso Memory Case Black
2,450ден.
  • Залиха:: Има
  • Шифра: 599872871
2.5" MEMORY CASE
External Hard Drive

Technical details
Capacity: 1 TB
Colour: Black
Form factor: 2,5“ (6,35 cm)
Material: Plastic
LED display: Yes
Interface: Super Speed USB 3.0
Max. data Reading: 85,00 MB/s (580x)
transfer rate: Writing: 75,00 MB/s (512x)
RPM / Cache: Up to 5400 RPM / 8 MB
File format: FAT 32
Power supply: USB 3.0 port (downwards compatible)
Accessories: USB 3.0 cable
Operating system:
Microsoft Windows 7/8/8.1/10
Mac OS 10.x/11.x
Dimensions: 11 x 77 x 126 mm
Weight: ca. 140 g 

Гаранција: 24 месеци

Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни). Политика за колачиња.