VGA AS STRIX-RX5600XT-T6G-GAMING

Распродадено VGA AS STRIX-RX5600XT-T6G-GAMING
Основни карактеристики
ГПУ брендAMD Radeon
ГПУ моделRX5600XT
СобирницаPCIe 4.0 x16
Количина на меморија [МБ]6144
МеморијаGDDR6
Мемоиски интерфејс192-bit
Работен такт ГПУ [МХз]1670
Такт на меморија [МХз]12000
Стреам процесори2304
РАМДАЦ [МХз]n/a
Макс. резолуција7680x4320
Останати карактеристики
ХДМИ1x HDMI 2.0
Конектори
ДВИ излезn/a
ХДТВN
Видео излезn/a
Д-суб излезn/a
Дисплаи порт3x Display port
Видео влезn/a
Дуал Д-суб излезN
Дуал ДВИ излезN

Напиши коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да можете да напишете коментар
  • Прегледи: 1320
  • Бренд: Asus
  • Шифра: 0001199231
  • Залиха: Распродадено
  • 21,990ден.

Тагови: VGA AS STRIX-RX5600XT-T6G-GAMING