Menu
Your Cart

ХАРД ДИСКОВИ

Бренд: Toshiba Шифра: 1000680
Основни карактеристикиКапацитет1TBИнтерфејсSATA3Бафер[МБ]64Формат3,5"Број на вртежи [рпм]7.200Трансфер [МБ/с]0НАНД Типе НАНД СизеГаранција: 24 месеци..
2,000ден.
Бренд: Western Digital Шифра: 1000024
Основни карактеристикиКапацитет1TBИнтерфејсSATA3Бафер[МБ]64Формат3,5"Број на вртежи [рпм]7.200Трансфер [МБ/с]0Големина на секторите Работно оптеретувањ доГаранција: 24 месеци..
2,030ден.
Бренд: Toshiba Шифра: 44473
Capacity: 1TB Rotational Speed: 7200 RPM Cache: 64 MB Interface: SATA 6.0 Gb/s Average latency: 4.17 ms Shock: Operating: 686 m/s2 {70 G} (2 ms half sine) Non-operating: 3,430 m/s2 {350 G} (2 ms half sine) Vibration: Operating: 0.67 G @ (5 to 500 Hz) ..
2,100ден.
Бренд: Seagate Шифра: 599867666
Mfr Part Number: ST1000DM010Capacity: 1TBRotational Speed: 7200 rpmCache: 64MBInterface: SATA 6Gb/s NCQAverage Data Rate: 156 MB/s (Read/Write)Max Sustained Transfer Rate: 210 MB/s (OD Read)Seek Time:Read: <8.5msWrite: <9.5msShock:Operating: 80 Gs @ 2msNon-operating: 350 Gs @ 2 msPower:Startup..
2,150ден.
Бренд: Western Digital Шифра: 34656
Product Specifications * Interface: SATA 6 Gb/s Performance Specifications * Rotational Speed : 7,200 RPM (nominal) * Buffer Size : 64 MB * Load/unload Cycles : 300,000 minimum Transfer Rates * Transfer Rate (Buffer To Disk) : 150 MB/s (Sustained) Physical Specification..
2,160ден.
Бренд: Seagate Шифра: 41813
Mfr Part Number: ST1000LM048 Capacity: 1TB Spindle Speed: 5400 RPM Cache: 128MB Interface: SATA 6.0Gb/s Data Transfer Rate: Up to 140 MB/s Shock: Operating: 400Gs @ 2ms Non-operating: 1000Gs @ 1ms Acoustics: Idle Typical: 2.0 bels Seek Typical: ..
2,550ден.
Бренд: Western Digital Шифра: 0130789
Основни карактеристикиКапацитет1ИнтерфејсSATA IIIБафер[МБ]128Формат2,5Број на вртежи [рпм]5.400Трансфер [МБ/с]0Големина на секторите Работно оптеретувањ до Гаранција: 24 месеци..
3,000ден.
Бренд: Seagate Шифра: 599867108
Mfr Part Number: ST2000DM008Capacity: 2TBRotational Speed: 7200 RPMCache:256MBInterface: SATA 6.0Gb/sMax Sustained Data Rate, OD Read: 220 MB/sShock:Operating: 80 (read) / 70 (write) Gs @ 2msNon-operating: 350 Gs @ 2 msAcoustics:Idle: 2.8 bels (Typical)Seek: 2.9 bels (Typical)Power Management:Startu..
3,150ден.
Бренд: Toshiba Шифра: 44303
Capacity: 2TB Rotational Speed: 7200 RPM Cache: 64 MB Interface: SATA 6.0 Gb/s Average latency: 4.17 ms Shock: Operating: 686 m/s2 {70 G} (2 ms half sine) Non-operating: 2,920 m/s2 {350 G} (2 ms half sine) Vibration: Operating: 0.67 G @ (5 to 500 Hz) ..
3,150ден.
Бренд: Seagate Шифра: 599866181
Mfr Part Number: ST1000LM049 Capacity: 1TB Spindle Speed: 7200 RPM Cache: 128MB Interface: SATA 6.0Gb/s Data Transfer Rate: Up to 160 MB/s Shock: Non-operating: 1000Gs @ 1ms Acoustics: Idle Typical: 2.2 bels Seek Typical: 2.4 bels Power Manageme..
3,390ден.
Прикажи 1 до 12 од 43 (4 Страна(и))
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни). Политика за колачиња.