MBO AM4 AS PRIME B450M-K

MBO AM4 AS PRIME B450M-K
Основни карактеристики
СокетAM4
ЦПУ
 • AMD A10
 • AMD A12
 • AMD A8
 • AMD Ryzen 3
 • AMD Ryzen 5
 • AMD Ryzen 7
Чипсет (Н)AMD B450
Чипсет (С) 
БУС [МХз] 
МеморијаDDR4
Број на слотови2
Макс. Мемории [ГБ]32
Такт на меморијата [МХз]
 • 2133
 • 2400
 • 2666
 • 2800
 • 2933
 • 3000
 • 3200
Графички подсостав 
Мрежа1x 10/100/1000 Ethernet
Формат на плочатаmATX
Останати карактеристики
РАИД
 • 0
 • 1
Останато 
Подршка за интегрирани графички сустав на процесоруda
Конектори
С/ПДИФ Излезda
УСБ 2.02
4-пин АТKC 12В Струјаn/a
8-пин АТKC 12В Поверda
20-пин АТKC напојувавеn/a
УСБ 3.00
24-пин АТKC Поверda
Преден панел аудиоda
Куќиштеn/a
ЦД Аудио Влеиn/a
ЦПУ струја на вентилатор1
Куќиште струја на вентилатор1
УСБ 3.11
Слотови
АГП 4kc/8kcn/a
ПЦИn/a
ПЦИе kc16n/a
ПЦИе 3.0 kc161
ПЦИе kc8n/a
ПЦИе kc4n/a
ПЦИе kc12
ПЦИ-KCn/a
ПАТАn/a
САТАn/a
САТА 6Гб/с4
САТА Еkcпрессn/a
М.21
У.2n/a
ПЦИе 4.0 kc16 
Заден панел
Аудио8-kanalni audio
Паралелn/a
Сериалn/a
ПС/2 глувче1
ПС/2 тастатура1
еСАТА0
Д-суб1
ДВИ1
Дисплаи Портn/a
ХДМИ1
РЈ451
УСБ 2.00
ФиреВире0
УСБ 3.00
ВЛАН цоннецторn/a
УСБ 3.16

 • Гаранција: 36 месеци

Напиши коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да можете да напишете коментар
 • Прегледи: 480
 • Бренд: Asus
 • Шифра: 0202159
 • Залиха: Има
 • 3,770ден.

Тагови: MBO AM4 AS PRIME B450M-K